ЗАПРОШУЄМО ПІДВИЩИТИ СВОЮ ОБІЗНАНІСТЬ ПРО ПРИЄДНАННЯ ГАЗОПОРШНЕВИХ  ТА КОГЕНЕРАЦІЙНИХ  УСТАНОВОК

3 грудня 2024 року стартує програма АТ «Оператор ринку» щодо підвищення обізнаності про роботу ринку електричної енергії України на тему «Розподілена генерація», яка включає в себе консультації щодо механізмів встановлення, приєднання та подальшої роботи на ринку електричної енергії газопоршневих (ГПУ) та когенераційних установок (КГУ).

Пакет «Розподілена генерація» був створений на основі відгуків та пропозицій учасників, які стали сертифікованими випускниками просвітницької програми АТ «Оператор ринку».

Теми, які будуть розкриті під час консультацій:

Приєднання ГПУ та КГУ

Учасники дізнаються про етапи встановлення, підключення та можливості використання ГПУ та КГУ, а також про спрощення умов підключення до електричних, газових і теплових мереж. 

Ринок електричної енергії для ГПУ

Тема охоплює механізми самовиробництва, роботу на ринку електроенергії, функціонування агрегаторів та активних балансуючих груп. 

Тривалість лекцій – 4,5 годин. Офлайн, у Києві.

Програма АТ «Оператор ринку» щодо підвищення обізнаності про роботу ринку електричної енергії України має соціальний характер. Весь дохід, отриманий від надання послуги, спрямовується на підтримку Збройних Сил України.

Також нагадуємо, що триває набір у групи за пакетами «Зелений+» та «Максимальний». Це чудова нагода  поглибити свої знання та отримати доступ до більш розширеної інформації про роботу ринку електроенергії.

Консультації щодо Програми можна отримати за телефонами: (044) 205-01-91; (044) 205-01-26; (095) 275-55-74 або надіславши запит на daree@oree.com.ua. Більше інформації та доступ до аналітичних послуг на ikp.oree.com.ua.

ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО ВДЕ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЕНЕРГІЇ: В ОСВІТНІЙ ПРОГРАМІ АТ «ОПЕРАТОР РИНКУ» З’ЯВИВСЯ  ПАКЕТ «ЗЕЛЕНИЙ+»

25 жовтня 2024 року стартує програма АТ «Оператор ринку» щодо підвищення обізнаності про роботу ринку електричної енергії України на тему «Діяльність виробників «зеленої» енергії та робота зі зберігання електричної енергії». Пакет «Зелений +» був створений на основі відгуків та пропозицій учасників, які стали сертифікованими випускниками освітньої програми АТ «Оператор ринку».

Основні акценти пакету «Зелений+»:

Відновлювані джерела енергії (ВДЕ): учасники отримають глибокий аналіз сучасного стану розвитку ВДЕ в Україні та їхньої ролі на ринку електроенергії, зокрема в рамках «зеленого» тарифу, механізму ПСО та балансуючих груп.

Установки зберігання енергії: розглядатимуться питання ліцензування, технологій акумулюючих батарей, участі на ринку електроенергії та вимог до операторів УЗЕ.

Тривалість лекцій – 4 години. Офлайн, у Києві. Програма за пакетом «Зелений+» проводитиметься лише раз на місяць. Календар наявних Програм доступний за покликанням https://ikp.oree.com.ua.

Програма АТ «Оператор ринку» щодо підвищення обізнаності про роботу ринку електричної енергії України має соціальний характер. Весь дохід, отриманий від надання послуги, спрямовується на підтримку Збройних сил України.

Також нагадуємо, що триває набір на Програму за пакетом «Максимальний», що відбудеться 11-15 листопада 2024 року. Це чудова нагода  поглибити свої знання та отримати доступ до більш розширеної інформації про роботу ринку електроенергії.

Консультації щодо Програми можна отримати за телефонами:

(044) 205-01-91

(044) 205-01-26

(095) 275-55-74

або надіславши запит на daree@oree.com.ua. Більше інформації та доступ до аналітичних послуг на ikp.oree.com.ua.

НА ХВИЛІ «ЗЕЛЕНОЇ» ТРАНСФОРМАЦІЇ: «ОПЕРАТОР РИНКУ» ПРЕЗЕНТУВАВ БІЗНЕСУ МАЙДАНЧИК ДЛЯ ТОРГІВЛІ ГАРАНТІЯМИ ПОХОДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

АТ «Оператор ринку» презентував бізнесу власне програмне забезпечення для торгівлі гарантіями походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, яка передбачена «зеленою» трансформацією енергетичної системи України та імплементацією європейського законодавства у сфері енергетики.

Гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії (ГПЕЕ) – це електронний документ, який засвідчує, що певний обсяг енергії був вироблений з відновлюваних джерел енергії, виданий уповноваженим органом (НКРЕКП) та сформований за допомогою реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з ВДЕ (Реєстр ГПЕЕ).

«Гарантії походження – це європейський механізм віртуального маркування енергії. Ми в Україні започатковуємо торгівлю ними в рамках імплементації Директив ЄС про стимулювання використання енергії з відновлюваних джерел (RED). Система ГПЕЕ працює паралельно із фізичним постачанням енергії, тобто право власності на ГПЕЕ може бути передано окремо від електричної енергії. Купівля-продаж ГПЕЕ, після їх видачі НКРЕКП, здійснюватиметься на ринкових засадах, в тому числі на площадці «Оператора ринку», - наголосила під час вебінару керівниця департаменту з регуляторних питань АТ «Оператор ринку» Марина Котляренко.

За її словами, гарантії походження формуватимуться в Реєстрі ГПЕЕ автоматично на безоплатній основі на фактичний обсяг електричної енергії, відпущеної в мережу або виробленої та використаної для власного споживання (на підставі даних комерційного обліку). Видаватимуться ГПЕЕ на обсяг 1 МВт*год. Тобто одна гарантія походження – це еквівалент 1 МВт*год. Якщо вироблений та підтверджений обсяг «зеленої» енергії 20 МВт*год – це 20 гарантій походження.

Хто може отримати електронний документ, що засвідчуватиме походження «зеленої» енергії, та продавати його, зокрема, на майданчику АТ «Оператор ринку»?

  1. Усі суб’єкти господарювання, що виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії
  2. Споживачі, що встановили генеруючу установку, призначену для виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел енергії, з метою забезпечення власного споживання
  3. Активні споживачі
  4. Гарантований покупець та постачальники універсальних послуг (ПУПи).

ГПЕЕ, які видаються на обсяг електричної енергії, що був проданий  Гарантованому покупцю за «зеленим» тарифом або за механізмом ринкової премії, а також ПУП за «зеленим» тарифом (установки приватних домогосподарств, встановлена потужність яких не перевищує 50 кВт), переходять у власність Гарантованого покупця та ПУП одночасно з купівлею – продажем такого обсягу електричної енергії.

Хто може купувати гарантії походження «зеленої» енергії?

Перш за все це український бізнес та компанії іноземного походження,  які для виробництва товарів і послуг використовують електричну енергію, та прагнуть бути у тренді «зеленої» трансформації. Це також підприємства, установи, та навіть фізичні особи, які прагнуть споживати енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії.

Як відбуватиметься купівля-продаж гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, отриманих в Реєстрі ГПЕЕ, на майданчику АТ «Оператор ринку»?

Торгівля гарантіями походження «зеленої» енергії відбуватиметься на прозорих, конкурентних умовах.

«Ми пропонуємо учасникам площадки «Оператора ринку» на вибір два види торгів: безперервні та індивідуальні. Торгуватимемо стандартизованими та спеціальними продуктами, в основі яких прозоре ціноутворення. Обидва види торгів добре знайомі учасникам ринку, вони відбуватимуться за аналогією з торгами електричною енергією на ринку «на добу наперед» і внутрішньодобовому ринку», - сказав під час вебінару керівник департаменту з проведення торгів Олександр Кукса.

Більш детально правила проведення торгів ГПЕЕ, а також презентація торгової площадки наведені у презентаціях АТ «Оператор ринку», що знаходяться у розділі «Учасникам ринку»-«Торги ГПЕЕ»-«Інша корисна інформація» або за покликанням.

Відеозапис проведеного фахівцями АТ «Оператор ринку» вебінару про торгівлю гарантіями походження «зеленої» енергії доступний нижче.

 

Якщо є питання, звертайтеся у нашу службу підтримки https://support.oree.com.ua. Ми на зв’язку 24/7.

 

AC CROWE UKRAINE ПІДТВЕРДИЛА ПРОЗОРІСТЬ РОБОТИ «ОПЕРАТОРА РИНКУ» У 2023 РОЦІ

Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine, яка є членом міжнародної мережі Crowe Global, що входить в 10 найбільших в світі аудиторів, завершила аудит АТ «Оператор ринку» за 2023 рік щодо дотримання положень Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку з позитивним висновком. 

Аудитори здійснювали перевірку правильності визначення результатів торгів на РДН та ВДР і пов’язаних з ними нарахувань, а також процесів, що застосовуються «Оператором ринку» до наданих компаніями даних. Також аудитори перевіряли надання учасниками РДН/ВДР заявок на купівлю-продаж електричної енергії на РДН і ВДР та інших постійних й періодичних даних, визначених Правилами РДН/ВДР.

«На основі виконаних процедур та отриманих доказів ніщо не привернуло нашої уваги, що б змусило нас вважати, що АТ «Оператор ринку» не дотримувався в усіх суттєвих аспектах вимог Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 №308, протягом періоду з 1 січня до 31 грудня 2023 року», - йдеться у висновку аудиторів. 

Аудит щодо дотримання АТ «Оператор ринку» положень Правил ринку «на добу наперед» і внутрішньодобового ринку» проходить щорічно. Це вже п’ятий позитивний висновок аудиторів про роботу нашої компанії, який підтверджує прозорість роботи «Оператора ринку» та безперебійне функціонування ринку «на добу наперед» і внутрішньодобового ринку.

Завантажити ще