«Оператор ринку, у відповідності до Закону України «Про забезпечення рівних можливостей жінок та чоловіків», Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації та Декларації прав людини ООН, впровадив гендерну політику.
Гендерний комітет «Оператора ринку» очолює заступниця генерального директора товариства з корпоративного забезпечення та комунікацій Ірина Сухачова.
Людина, її права є найбільшою цінністю і вони є універсальними, природними, неподільними та невід'ємними для всієї команди «Оператора ринку». Компанія, у відповідності до Колективного договору та Положення про Гендерний комітет, забезпечує рівний правовий статус жінок і чоловіків та дбає про рівні можливості його реалізації.
«Оператор ринку» сповідує принципи гендерної рівності в управлінському процесі, гарантує рівні можливості та ставлення у відносинах зайнятості, рівну винагороду за рівноцінну працю, рівний доступ до безпеки й соціального забезпечення, рівність у кар’єрному розвитку та баланс між роботою й сімейним життям, справедливий як для чоловіків, так і для жінок.
Як гендерно збалансована компанія «Оператор ринку» на власному прикладі демонструє, що енергетика може бути цікавою не лише чоловікам. На підприємстві працює 60% жінок, створені рівні умови роботи та оплати праці, впроваджена політика, дружня до родин працівників «Оператора ринку». Про це, зокрема, свідчать результати гендерного аудиту, який був проведений у 2020 році Гендерним комітетом компанії за участі незалежних експертів – експертки з гендерної політики USAID Проєкту енергетичної безпеки в Україні.
Гендерний баланс сприяє розвитку «Оператора ринку» як компанії європейського рівня, де домінує демократичний принцип управління та дотримання основних громадянських свобод.
У 2020 році "Оператор ринку" визнаний кращим енергетичним підприємством з гендерним паритетом. Компанія здобула перемогу у щорічному тематичному конкурсі, посівши перше місце у номінації «Компанія року» як краще енергетичне підприємство, що впровадило і розвиває гендерну політику.
У 2024 році АТ «Оператор ринку» приєднався до Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) - міжнародної ініціативи Глобального договору ООН та ООН Жінки. Принципи WEPs ґрунтуються на міжнародних стандартах праці та прав людини, а також на визнанні того, що бізнес має зацікавленість і відповідальність за гендерну рівність та розширення прав жінок.